Gynekologie

Gynekologie

Oficiální info:
Stáž se naneštěstí odehrává na Bulovce v 8:00 (ano až, dva lidi z kruhu se stále těší).  Ráno se každý den dle vašeho výběru a možností rozdělíte na stáže. Většinou je možné jít na normální ambulanci, těhotenskou ambulanci, ultrazvuk, malý sál (často jsou tam interrupce), velký sál (kdo neviděl prsa, tak nech se jde podívat, kdo to už viděl, zeptejte se, jestli se tam dělá něco zábavnějšího) a za dva týdny určitě narazíte i na císaře. V 10:00 začíná přednáška. Párkrát jsme se dívali na videa, jinak klasická prezentace. V pondělí dostanete gynekologický logbook s výkony, které musíte vidět do státnice v 6. ročníku.  Máte na to dva týdny v páťaku, letní praxi a pak před státnicovou stáž v šesťáku. Takže v klidu. Zápočet za dobrovolnou docházku dostanete ve čtvrtek nebo v pátek, dle toho, kdy se dostavíte.

Realita:
Stážují dva kruhy na jednou, takže kromě prvního a posledního dne, je na stáži v průměru 15 lidí. První týden se účast drží kolem 20. Doktoři jsou v pohodě a neřeší blbosti. Pokud máte zájem věnují se vám, pokud máte jiný program, nedělají problémy. Pro lidi se zájmem o obor a o pravidelnou docházku, doporučuji nejít na prvního císaře, který je v programu, protože se pak stane, že je na sále 16 mediků, 3 doktoři, 3 sestry a 1 pacientka a pak na chvíli malé ňuňu. Přednášky byli snesitelné, některé dokonce zábavné.

Subjektivní závěr:
Stáž byla docela dobrá, ale musím se přiznat, že to celé hodnotím na základě 40% účastí.


Materiály k předmětu

Zpět na Přehled studijních předmětů

2 Comments

  1. „(kdo neviděl kozy, tak nech se jde podívat, kdo to už viděl, zeptejte se, jestli se tam dělá něco zábavnějšího)…“ Tak to snad ne… nechci se tady rozčilovat nad autorem ani nad recenzentem, jestli nějaký byl, ale tohle je moc.. Doporučoval bych si přečíst etický kodex 1.lf.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*