Farmakologie 2

Farmakologie

Systém seminářů se nijak neliší od toho, co znáte z loňského roku. Dvě absence (závisí na vyučujícím samozřejmě) a tři testy. Zápočet.

Zkouška patří spolu s hygienou mezi rozsahem největší zkoušky tohoto roku a navíc si budete potřebovat i něco málo odnést do praxe (nevěšte hlavu, v páťáku si horko těžko vzpomenete na aspoň nějaký antibiotikum… Mrkající ). Jen od teď budete už pořád slýchat: „Jak to, že to nevíte? Vždyť farmačku jste už měli!“

U ZKOUŠKY z farmakologie si taháte jeden (z asi padesáti) tripletů. Zároveň taháte lék nebo účinnou látku a chce se po vás napsat recept (obsahuje i některá magistraliter, proto se na to před zkouškou taky mrkněte). Všichni zkoušející jsou až neuvěřitelně hodní! Tak toho využijte a v klidu a bez stresu se připravte. Já jsem zkoušku z farmačky dělala s mononukleózou a 38°C horečkou, zvorala jsem i recept a nakonec dobrý 🙂

Z čeho se učit? Základem je stará dobrá Lincová. Obrovská bichle, kde některé informace jsou už (prý) poměrně staré, ale kromě výčtu účinných látek obsahuje i stručný nástin patofyziologie daných onemocnění s vysvělením účinku dané látky, což je super!

V mnohem čtivějším formátu (a podle dr. K. naprosto dostačující ke zkoušce) je Votavova Farmakologie. A já (protože čtu vždycky to, co se líbí mně – většinou to, co napsali na úplně jiné fakultě) miluju hradeckou Martínkovou, podle mě je moc hezky členěná (navíc barevná), psaná jasně, srozumitelně. Za sebe doporučuju všechny knížky prolistovat a vybrat si tu, která vám nejvíc padne a bude se vám z ní nejlíp učit. A v záloze jsou i vypracované otázky. Navíc na stránce lf1.cz najdete i skvěle sepsaný antibiotika právě podle starých skript od Martínkové, takže ATB doporučuju z toho.
[bartag]?


Materiály k předmětu

Farmakologie Antibiotika - kompletně a podrobně vypracované
Farmakologie Antibiotika - Stručný přehled (na 2 stránky)
Farmakologie Chemoterapie trochomonáz, protivirové látky, antihelmentika
Farmakologie Imunofarmaka
Farmakologie Recepty na farmakologii
Farmakologie Virostatika
Farmakologie Vypracované otázky na farmakologii
Farmakologie Myorelaxancia
Farmakologie Recepty na farmakologii - komplet zpracované i s popisem
Farmakologie Úhledně vypsaný generika z Kostky + sem tam bonus
Farmakologie Antihypertenziva 1. a 2. řady a další léky
Farmakologie Obecné zásady antimikrobiální léčby
Farmakologie Vypracované otázky na farmakologii, doplněné vydání
Farmakologie Vypracované recepty
Farmakologie Otázky na farmakologii slovensky I.
Farmakologie Otázky na farmakologii slovensky II.
Farmakologie Farmakologie v těhotenství - přednáška
Farmakologie Vypracované otázky z Farmakologie 2017/2018
Farmakologie Zkouškové otázky po systémech od r. 2018

Zpět na Přehled studijních předmětů
About Rozárka 11 Článků
Medička 1.LF, věčný romantik milující Clauda Moneta, Antonína Dvořáka, Hercula Poirota, lidi, co si na nic nehrají a vodní meloun.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*