Chirurgie klinika

Chirurgie

Jedná se o pětitýdenní kolečko po pěti chirurgických pracovištích – chirurgie VFN, kardiochirurgie VFN, plastika na Bulovce, chirurgie v Thomayerově nemocnici a poliklinika na Karláku. První den se sejdete v posluchárně chirurgické kliniky VFN, rozdělíte se do pěti skupin a pokračujete na „své“ stanoviště. Po celou dobu stáží sbíráte razítka za docházku a získat musíte všechny. Nahradit však můžete kdykoliv a kdekoliv (navíc i odpoledne na úrazové ambulanci), což s trochou organizačního talentu (a bonboniér pro pani sekretářky) úplně v pohodě „zmenežujete“!

Poslední den stáže se píše v počítačové místnosti u knihovny zápočtový test. Pan doktor Tesař, vedoucí stáže, vám první den určitě řekne co a jak 🙂

Výuka se na jednotlivých pracovištích trochu liší…

  • I.chirurgická klinika VFN – podle rozpisu na nástěnce je každý den přiřazen jeden student k jednomu lékaři. U něj se v sedm hodin ráno hlásíte, uděláte s ním vizitu a pak pokračujete na hlášení nebo jdete na sál. Dostanete první razítko. Od půl desáté (tohle si radši ověřte v rozvrhu) do dvanácti probíhá v knihovně seminář, kde dostanete druhé razítko. Pokud máte aspoň jednu buňku chirurgickou, bude vás to bavit.
  • Kardiochirurgie VFN – každý den jsou od osmi hodin cca do deseti přednášky, dostanete podpis, a jdete na sál nebo na ambulanci, podle toho, jak se rozdělíte.
  • Poliklinika VFN u pana doktora Bačůvčíka – zajděte tam a uvidíte 🙂
  • Chirurgická klinika TN – každý den od osmi ráno přednáška a po ní vás většinou pustí domů (avšak aktivitě ani zde meze nekladou). Jeden den si přinesete prasečí nohu a budete trénovat šití.
  • Plastika Bulovka – od osmi hodin ráno přednášky, razítko, pak sály nebo ambulance. Dva dny jsou navíc věnované šití, takže pokud jste nikdy nedrželi jehelec v ruce a nešili do polštářků, určite tyhle semináře nevynechte. Tady si nenechte ujít stáž s panem doktorem T. …. je to nezapomenutelný! Uvidíte lékaře, který dělá plastiku jen z vroucí a upřímné lásky k plastice. A hlavně nemluvte a nepijte, protože pan doktor by zrovna mohl pracovat, úplně jinak ohodnocen, na své klinice, místo přednášení medikům, který to nezajímá. A do docházky si k jeho jménu hlavně napište titul! On vám řekne proč 🙂

Summa summárum… jak jsem psala výše, pokud máte nějakou buňku chirurgickou, bude vás těhle pět týdnů bavit. Navíc je to skvělá příležitost k dodělání zkoušek nebo třeba dovolený 🙂 Užijte si to, s chírou se znovu uvidíte až v šesťáku (což už nebude vůbec taková pohoda).


Materiály k předmětu

Zpět na Přehled studijních předmětů
About Rozárka 11 Článků
Medička 1.LF, věčný romantik milující Clauda Moneta, Antonína Dvořáka, Hercula Poirota, lidi, co si na nic nehrají a vodní meloun.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*