Patobiochemie 2 – molekulární onkologie

Patobiochemie

Patobiochemie 2 – molekulární onkologie

O čem to je?
Molekulární mechanismy nádorové transformace, znaky nádorových buněk, diagnostika a léčba nádorů, vznik cévního zásobení nádorů a tvorba metastáz

Kde a kdy?
Pod záštitou biochemie 2. paralelky – na biofyzice, jako 2. v pořadí.
Přednášky jsou v posluchárnách na Purkyňáku a v anatomáku.

Kdy byl první předtermín?
Začátkem prosince.

Kdy byly další (před)termíny na zkoušku?
Dost bylo v prosinci, pak začátek a konec ledna

Odkud se učit?
Prezentace z přednášek, vypracované otázky, wikiskripta

Zkušenosti a rady:

  • Kleibl.
  • Byla jsem na předtermínu někdy začátkem prosince. Doporučuji chodit na přednášky. Na zkoušku jsem se učila jen z prezentací a vynesených otázek, bohužel se špatně dohledávaly další materiály, ale ve finále to nebylo třeba. Zkoušel doc Křemen a byla to velmi příjemná zkouška. Myslím, že se hodí i jako základ k patologii nádorů.
  • Vybrala jsem si 2, protože mi přišla nejzajímavější. Na zkoušce jsem byla v půlce prosince, zkoušel doc. Křemen a byl moc hodný. Výhodou bylo, že jsem měla zkoušku brzo hotovou a znalosti se mi pak hodily v patologii a patfyz. Na zkoušku stačilo naučit se prezentace z přednášek, plus něco dohledat na wikiskriptech.
  • Taky jsem si vybrala 2 kvůli nejzajímavějšímu tématu a vážně se hodně hodí k patoonkologii, tam jsem pak měla obrovskou výhodu, když jsem znala ty signální dráhy, onkogeny apod. Přednášky byly fajn, materiálu teda spíš málo, ale pak to u zkoušky stačilo. Byla jsem úplně první termín (první týden v prosinci) a zkoušel Ševčík, hodnej. Celkově mi to přišlo jako dobrá volba, ale nesmí člověk potkat Kleibla, to lidi i opakovali. Co jsem tak slyšela od ostatních spolužáků,tak nejlepší byla asi patobiochemie 1
  • Rady od Viki- pro mě dvojka určitě nejzajímavější, proto sem si to vybrala, splnilo to očekávání, nádory se vždycky hoděj, víš aspoň princip, nepřišlo mi, že by se to hrotilo do detailů, prostě obecnej nadhled. Chodit na přednášky je good, víceměně to stačí ke zkoušce, ještě určo doporučuju kouknout na youtube videa na ty signální dráhy, za 5 minut víš vo co go a líp si to pamatuješ, jestli máš spíš obárzkovou paměť. Zkouška příjemná- ševčík férovej. Tot má zkušenost. Zdraví Viki Reklová( jestli něco někdo chceš, fejsbukuj mi)
  • Já vám nevím, ale zní to jako strašně super volba podle toho co tady píšete, ale co jsem slyšel, kolik lidí opakovalo, že vyhazovali i ostatní kromě Kleibla, že se chovali příšerně – obdobně jako na biochemii pro druhou paralelku, tak bych si dvojku určitě nevybral .. Nechodil jsem na ni, ale spousta spolužáků ano a znovu by si tento předmět nezvolili. Jen jsem chtěl ať je tady i nějaký objektivní názor a ne jen chvála od lidí co měli áčko v prvním předtermínu
  • Já jsem to odchodila a můžu jen chválit. Přednášky byly zajímavé, zkouška příjemná a byl to hodně dobrý základ pro patologii, kde je úvod do nádorů popsaný naprosto příšerně. Hodně mi taky vyhovoval přístup vyučujících – prostě se zeptali, kolik lidí chce na předtermín, a podle toho vypsali počet termínů, žádný boj o místa jako na ostatních patobiochemiích. Drtivá většina lidí to pak udělala před Vánocemi a v lednu jsme už mohli dělat mikrobiologii.


Materiály k předmětu

Zpět na Přehled studijních předmětů

About admin 349 Článků
Administrátor LF1.CZ Kontakt: lf1cz@seznam.cz

1 Comment

  1. Zajímavý předmět, ovšem s neskutečně nudnými přednáškami, na které jsem sice chodil, ale pak jsem chodit přestal, neboť mi k ničemu nebyly. Na zkoušce jsem byl někdy koncem prosince, pokud si dobře pamatuju a jestli ne, tak začátkem ledna, každopádn zkouška byla za mě ok, ale přede mnou zkoušející vyhodil dvě slečny a s jednou si tak “pohrával”, ale nakonec jí to dal. Mně to problém kupodivu nedělalo, na druhou stranu mě biochemie vždy bavila. Materiálů na zkoušku je velmi málo, musíte si většinu dohledat, ideálně vypracovat. Na druhou stranu otázek není tolik a dá se s tím chvíli vyhrát. Já se ovšem učil dlouho, myslím, že takový týden je ok, záleží na tom, jak se učíte.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*