Lidový vůz není pro každého

BMW

Je slunečné sobotní odpoledne a já beru do ruky ještě zabalené prázdninové vydání plátku Tempus medicorum, tedy oficiálního časopisu České lékařské komory. Po rozbalení si všímám na zadní straně reklamy na automobil. Žádný nový nápad, ale jistě zaujme – ze tmy vystupuje maska jedné z novinek německé automobilky Volkswagen. Až dosud nic objevného. Co mě však zarazilo, je nadpis, který říká “Praxe. Atestace. Kongresy. Jednou možná Arteon.” a dole najdete dodatek, že “Arteon není pro každého”.

Reklama na VW Arteon v časopise Tempus medicorum
Reklama na VW Arteon v časopise Tempus medicorum

Také to na Vás působí stejně jako na mě? Na zadní straně časopisu pro lékaře na mě ze sdělení dýchá arogance, výsměch a buranství. Cítím z toho “To je jedno, že lékař, vysokoškolský pedagog a vědec, což někteří z vás jsou vše dohromady, patří dlouhodobě k nejprestižnějším povoláním, ale nemyslete si, že se někdy zmůžete na nějaké reprezentativní auto. A nic na tom nezmění ani to, že jste špičkami ve svých oborech. Koneckonců jste, holoto jedna líná, studovali za peníze lidu, který se na rozdíl od vás živí svýma rukama.”

Volkswagen je poslední dobou často ke své nevoli skloňován v souvislosti s aférou Dieselgate, což mu rozhodně nezazlívám, protože považuji za veřejné tajemství, že to je praxe běžná i u jiných automobilek, jen Volkswagen měl tu smůlu, že se u něj na to přišlo.

Možná se do mě někteří pustíte, že jsem vůči Volkswagenu zaujatý. Nejsem, sami máme i jsme dříve měli “lidové vozy”, ale tady z mého pohledu automobilka, jež si ve 30. letech minulého století dala za cíl svým “Broukem” dostat Německo na čtyři kola, lidově řečeno, šlápla vedle.

P.S. Nedávno jsem slyšel vtip, že člověk si nemá kupovat auta, jejichž název začíná na F- (výjimkou budiž Ferrari), tedy Fiat, Ford a všechna francouzská. Po této zkušenosti výčet asi rozšířím i o Volkswagen…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*