Latina

Latina

Latina Vás bude doprovázet po celé studium i život klinika. Překvapivě se mi opakovaně stalo, že na klinických předmětech po mě vyučující chtěli, abych jim něco „vydeklinovala“, nebo mě zkoušeli z toho, jak se latinsky řekne nějaká diagnóza. Oblíbená otázka jednoho pána profesora na radiodiagnostice je, jak se řekne žaludeční vřed. Je to poměrně nenáročný předmět. Strávíte s ním dva pohodové semestry v létě zakončené zkouškou. Základem jsou hodiny, které vede Váš kruhový učitel podle učebnice IANUA. V ní najdete veškeré materiály, cvičení, slovíčka atd. V podstatě platí, že pokud se naučíte deklinace a budete je umět aplikovat na daná slovíčka, nebudete mít problém. Učitelé jsou v pohodě, někteří jsou víc nudní, někteří pak zábavnější. Během semestru píšete dva testy. Zápočet dostáváte za testy a splnění docházky. Tuším, že bylo možné dvakrát chybět.

Zkouška:
Letní zkoušku si můžete odbýt v květnovém předtermínu, což Vám rozhodně vřele doporučuji. V letním zkouškovým budete mít co dělat s anatomii a histologii. Někteří učitelé umožnili studentům, kteří se latině věnovali už na gymnáziu, napsat si testy z letního semestra už o zimním zkouškovém a pokud je splnili, tak mohli hned na zkoušku. Což je samozřejmě skvělé, nemusíte pak docházet každý týden na často nezáživné hodiny. Na testy se stačí učit jeden den. Na zkoušku, která je formou testu, se stačí učit tři dny.


Materiály k předmětu

Zpět na Přehled studijních předmětů
About Rozárka 11 Článků
Medička 1.LF, věčný romantik milující Clauda Moneta, Antonína Dvořáka, Hercula Poirota, lidi, co si na nic nehrají a vodní meloun.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*