Infekční lékařství

Infekční lékařství

Stáž z infekce je jedna z nejlépe připravených stáží ve čtvrtém ročníku.
Výuka probíhá podle rozpisu na stránkách kliniky střídavě v ÚVN a na Bulovce. Témata jednotlivých seminářů jsou zajímavý, zkoušející to umí krásně podat a něco si ze stáže určitě odnesete (navíc, na rozdíl třeba od venerologie, kde přednáška probíhá v jakési šatně, moderně zařízené výukové centrum ÚVN vám zase jednou dodá pocit, že vás někdo má rád Usmívající se ). Součástí je i stáž u pacientů, vaším úkolem bude ve skupince udělat anamnézu, pacienta vyšetřit a navrhnout léčbu – to vše odprezentovat poslední den stáže před udělením zápočtu. Docházka se dělá už klasickou razítkovou metodou – celé tři týdny nosíte kartičku a za každý den vám někdo dá razítko. Sem tam se to dá i háknout a razítko sehnat od báječných a chápavých mladých lékařů, ale zas tolik na to nespoléhejte.

ZKOUŠKA
Za nás jsme si mohli sami vybrat, jestli chceme na zkoušku k doc. Rozsypalovi na Bulovku nebo k prof. Holubovi do ÚVN a všichni jsme šli na Bulovku. Teď se hází mincí, která přiřadí celému kruhu místo zkoušky. Ty štastnější čeká úplně prímová zkouška na Bulovce (pan docent Rozsypal i pan profesor Chalupa jsou fantastický a určitě z nich nemusíte mít křeče!) a zbytku přejeme pevné nervy!

Učte se ze zápisků z přednášek, z vypracovaných otázek a z nové učebnice, která se mně osobně moc líbí a nechávám si jí v knihovně už napořád, protože je psaná tak moc dobře, že se hodí.

PS: pana profesora Holuba potěší, když si předem přečtete materiály k jeho přednášce, jinak se tato hodina může snadno změnit v jednu z těch horších, jaké jste do té doby zažili.


Materiály k předmětu

Infekční lékařství Testy z infekce - dodatky
Infekční lékařství Vypracované otázky ke zkoušce z Infekčního lékařství
Infekční lékařství Testové otázky ke zkoušce
Infekční lékařství Obecná etiologie a infekce - z různých zdrojů
Infekční lékařství Vypracované otázky z infekce - Jiří Beneš!
Infekční lékařství Vzorový chorobopis na infekci, u zk prošel bez připomínek
Infekční lékařství Vypracované otázky z infekčního lékařství I.
Infekční lékařství Vypracované otázky z infekčního lékařství II.
Infekční lékařství Vypracované otázky Infekční lékařství 2013/2014
Infekční lékařství Zkouškové otázky vs stránky v knížce, infekční lékařství od r. 2018

Zpět na Přehled studijních předmětů
About Rozárka 11 Článků
Medička 1.LF, věčný romantik milující Clauda Moneta, Antonína Dvořáka, Hercula Poirota, lidi, co si na nic nehrají a vodní meloun.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*