Dermatovenerologie

Dermatovenerologie

O dvoutýdenní stáži z pupínků jsem slyšela samou chválu. Začíná se každý den od osmi hodin v přednáškové místnosti Dermatovenerologické kliniky VFN. Přednáška trvá do půl desáté, udělá se docházka (jediná za celý den Usmívající se ) a následně se přesouváte podle rozpisu na ambulance, na polikliniku nebo na venerologii.

Zkouškové termíny bývají vypisované celkem dost dopředu, proto si to hlídejte! Nám bylo řečeno, že v termínech určených pro náš kruh platí rozpis zkoušejících takový:

pondělí, úterý – dr. Lacina, dr.Kodet
středa – dr. Kuklová
čtvrtek – doc. Pánková.

(všichni čtyři jsou prý docela v pohodě, paní doc. Pánková je víc než úžasná!) Pro nás tedy garance, že nebude zkoušet pan profesor. V dalších (a opravných) termínech už se s ním potkat lze. Jestli to takhle bude platit i dál vám určitě poví dr. Lacina na svém legendárním úterním semináři, který si fakt nenechte ujít, protože je bezva.

ZKOUŠKA se skládá ze tří částí – test (multiple choice, 1 správná odpověď), ústní zkouška a popis pupínků.

Testové otázky bývají vynesené, ale po různu se mění. Moc bych na to nespoléhala, ale mrkněte na ně a ptejte se starších, ať víte.
U ústní zkoušky si taháte tři otázky. Dvě z dermatologie a jednu z venerologie. Učit se můžete z učebnice, vypracovaných otázek a mně se velmi líbila kniha Repetitorium dermatovenerologie, na kterou jsem nějak náhodou ťukla na ulozto.cz. (Zde upozorňuju, že já nemám ani jedinou buňku kožaře, všecko to jsou pro mě pupínky a rozdíl mezi tim prostě nevidím, proto jsem vzala za vděk čímkoliv psaným „pro blbce“. Určitě to neberte jako literaturu první volby, ale třeba si na to v nouzi vzpomeňte Usmívající se) Na stránkách kliniky navíc najdete atlas pupínků a trochu googlete. Bez obrázků je to všecko stejný.

Na závěr dostanete obrázek. Vaším úkolem je popsat (návod získáte na semináři dr. Laciny) a pak si tipnout, co by to asi mohlo být.

Nemáte-li úplně kožní v krvi (já osobně si myslím, a nemyslím to vůbec zle, že kožaři musí mít něco jako šestý smysl na pupínky Smějící se ), tak bude kožní určitě strašák, ale ve výsledku se to s trochou snahy zvládnout dá.


Materiály k předmětu

Zpět na Přehled studijních předmětů

About Rozárka 11 Článků
Medička 1.LF, věčný romantik milující Clauda Moneta, Antonína Dvořáka, Hercula Poirota, lidi, co si na nic nehrají a vodní meloun.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*