Biofyzika

Biofyzika

Biofyzika je jednosemestrální předmět sestávají z přednášek a cvičení. Pro mě to bylo povinní zlo. Fyzika nikdy nepatřila k mém oblíbeným předmětům ani na gymplu a nikdy jsem ji úplně nepochopila. Proto jsem to doslova odtrpěla.

Přednášky:

Moje fyzikální nevědomost se na dvou přednáškách prohloubila, tak jsem se tam pro zachovaní těch několika zbylých informací, už nikdy neukázala. Co jsem ale slyšela od zodpovědnějších studentů, přednášky za moc nestáli ani později. Buďto vás uspí maximálně monotónní výklad, ve kterém pochvíli ztratíte to, co jste předtím uměli, nebo vás zaplaví nesourodý výklad biofyziky, politiky, názorů na ženy a život a vy zapomenete další fyzikální znalosti.

Cvičení:

Odehrávají se jednou týdně na Ústavu biofyziky a vede je Váš kruhový učitel. Vypracováváte z nich protokoly, které posíláte svému učiteli na mail. Na cvičení si noste plášť a přezůvky. Během roku Vás několikrát vyzkouší. Náročnost zkoušení je přímo úměrná učiteli. Zábava, poučení a prakticky význam cvičení je pochybný.

Zápočet:

Dostáváte za docházku, protokoly a zkoušení. Obvykle nebývá problémem ho dostat.

Zkouška:

Probíhá v zimním zkouškovém. Vše je pouze ve formě ústní. Vyhradila bych si na ni alespoň týden, dle vašim předchozích znalostí. Je možné učit se pouze ze zpracovaných otázek, anebo tripletů, které Vám značně doporučuji. Počítejte ale s tím, že Vám to vůbec nemusí projít. Některé triplety jsou horší, někteří zkoušející se ptají zeširoka a na vše.

Literatura:

Doporučována Vám bude učebnice psaná přímo přednostou. Moc hezky se nečte a je tam spousta chyb. Existují i obsažnější učebnice – kupříkladu ta od Rosiny, ale asi je to zbytečná investice. Nicméně to z ní pochopíte rozhodně lépe. Vypracované otázky jsou při kombinaci s internetem dostateční zdroj. Na praktika si musíte pořídit skripta.


Materiály k předmětu

Zpět na Přehled studijních předmětů
Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*