WikiSkripta v novém!

WikiSkripta byla upgradována na verzi 1.17. V této verzi je pár novinek, které zcela změní Váš život nebo alespoň Vaši redakční práci!

Co je nového

Největší novinou je zcela nový editor, který usnadní práci s textem. Je samozřejmé, že bude chvíli trvat zvyknout si na nový způsob editování. Nicméně nový editor umožňuje rozdělit tlačítka do různých skupin, takže autoři nemusí bloudit mezi redakčními tlačítky a redakce si zase může otevřít sekci s redakčními nástroji, aniž by mezi nimi vyskakovala formátovací tlačítka.

WikiSkripta se budou načítat rychleji a bude jednodušší vylepšovat jejich jednotlivé funkce. Příčinou je modul ResourceLoader, který byl v této verzi nově uveden, a nový systém cachování stránek na serveru.

Nové vyhledávání Vám pomůže najít správný článek. Nejenže teď už nezáleží na velikosti písmen, ale rovněž lze vyhledávat bez diakritiky!

Bylo zafixováno levé menu při rolování, takže máte stále přístup k odkazům. Navíc byla zkrácena patička stránky.

Nově se ukazuje také záložka překladu stránek mezi češtinou, slovenštinou a angličtinou. Záložku naleznete v levém dolním rohu stránek.

Dále je změna v řazení kategorií. Nyní bude záležet na velikosti písmen, opraveno bylo stránkování podkategorií, stránek a obrázků a kategorizování článků s diakritikou.

Další novinkou jsou nová „udělátka“. Přejděte do nastavení uživatele vpravo nahoře a uvidíte.

Nové funkce

Museli jsme také poněkud poupravit některé funkce, na které jste byli zvyklí, tak, aby Vám i nadále sloužily. Možná si však Váš prohlížeč uložil původní soubory WikiSkript do své mezipaměti a tudíž napoprvé nemusí vše fungovat správně. Abyste obnovili správnou funkci WikiSkript, aktualizujte si prosím stránky WikiSkript stisknutím kouzelné kombinace kláves: Mozilla / Firefox Ctrl-Shift-R, Internet Explorer / Chrome Ctrl-F5, Safari Cmd-Shift-R nebo Ctrl-Shift-R, Konqueror F5, OperaCtrl-R.

V průběhu dní se mohou objevit ještě další změny. Bude-li se Vám zdát něco v nepořádku, zkuste znovu stisknout Vaši kombinaci kláves a problém by měl zmizet. Pokud nezmizí, dejte nám prosím o chybě vědět, rádi se s ní popereme. Níže naleznete odkaz na formulář pro hlášení chyb. Děkujeme.

Něco nefunguje?

Napřeli jsme veškeré své síly, abychom odvedli dobrou práci. Pokud Vám ale přesto něco nefunguje, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím krátkého formuláře. Velmi tím pomůžete udržet WikiSkripta funkční a užitečná. Děkujeme!

Co je v plánu dále?

Ve vývoji je ještě novější editor, ve kterém bude možno pracovat stejně jako v textovém editoru – rovnou uvidíte, jak článek vypadá, a nebudete se muset učit wikikód. Držte nám palce, aby se nám tuto vymoženost povedlo zavést co nejdříve.

Pro redaktory navíc plánujeme zavést v levém menu novou sekci se všemi důležitými redakčními odkazy.

Pokud se vše podaří, plánujeme vylepšit vzhled WikiSkript, abychom se stali modernějšími a přehlednějšími.

Věříme, že Vás nové změny zaujaly a že Vám WikiSkripta zpříjemní Vaše studium!

Váš WikiTým
About admin 350 Článků
Administrátor LF1.CZ Kontakt: lf1cz@seznam.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*