Ve službě, mimo pracovní běžnou dobu dlouhých 11 let!

Nepředpokládám, že zrovna Tempus Medicorum je periodikum, který někdo z vás pravidelně čte. Děláme to za vás 🙂
Tentokrát jsme však narazili na článek, který by si většina z vás, kteří se nacházíte v šestáku a budete shánět místo, měla jistě přečíst.

V časopise Tempus Medicorum http://www.lkcr.cz/doc/tempus_file/tm-04_17-127.pdf na straně 38 stvořil pan prof. MUDr. Janeček (jednatel Nemocnice Boskovice) naprosto pokřivený názor na začínající lékaře a jejich vztah k práci.

Jen pro zasmání citace: „… kolega spočítal, že za svoji 45letou praxi byl mimo dům, to jest ve službě, mimo pracovní běžnou dobu dlouhých 11 let! A že tomu asi nebude jinak, věděl již za studií a s vědomím, že medicína je tak trochu jiné povolání než běžné, do studia lékařství a chirurgie již šel…„.

Opravdu si pan prof. myslí, že medicína má být na bedrech nevolníků, kteří v potu tváře za mrzkou mzdu obětují svoje zdraví, energii a čas? Přijde vám v pořádku, že se jak cituji pana profesora „… ochudíte se o volný čas jako NORMÁLNÍ LIDÉ…“  a místo toho budete trávit  veškerý svůj čas v nemocnici?!
Zdravotníci nejspís nejsou dle pana profesora jistě NORMÁLNÍ LIDÉ.

Jen na závěr pro vás. Je rozumné hledat si zaměstnání v nemocnici,  kterou řídí takovýto člověk?  Člověk, který si myslí, že strávit 11 let na přesčasech, je naprosto v pořádku?!

V krátké době zde naleznete i odpověď panu profesorovi, sledujte tedy nadále naše stránky 🙂

Zdrojový článek: TM 04_17 , strana 38.

About admin 349 Článků
Administrátor LF1.CZ Kontakt: lf1cz@seznam.cz

1 Comment

  1. Je mi pana profesora líto, jeho překvapení, že mladí lidé vědí vzít do ruky kalkulačku a spočítat si své náklady a ušlý výdělek za 6 let studia, vědí že provádějí úkony v milionové až desetimilionové výšce (podle ústavního soudu) a rozumí jak funguje trh práce je úsměvné. Doba byla asi jiná, ale dnes je medicína služba za odměnu. Pokud tomu ještě někdo nerozumí, asi musí počkat na první předvolání, tam mu to právníci vysvětlí. Nikomu nepřeji vysekávat se ze situace kdy se zpochybní vaši schopnost vykonávat práci v plném nasazení v době kdy jste souhlasili že na sebe berete odpovědnost. Pan profesor bude tehdy daleko, co nejdál.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*