Rehabilitační lékařství

Rehabilitace

Oficiální info:
Stáž probíhá v budově vedle fyziologického ústavu v přízemí vpravo v knihovně. Většinou se jedná jen o krátké přednášky. Dva dny se chodí na stáž. Jednou je to ambulance nebo oddělení v nemocnici a pak stacionář pro lidi po mrtvici.  Odůvodněná absence je uznaná a nemusíte nic psát, ani to nijak nahrazovat.

Realita: 
Celý týden připomíná exkurze, na které jsme chodili na střední. Účast je sice povinná, ale aktivní participace nikoli. Pokud nastane možnost jít se podívat na různé přístroje na cvičení, běžte. Je to jediná „akce“, kterou zažijete. Pokud máte nějaký problém, co se týče fyzioterapie, máte možnost konzultace. Lékaři i fyzioterapeuti byli milí a rozdali pár rad co dělat s bolestmi zad, SIček nebo jak bychom měli sedět, když se nudíme na přednášce a štrikujeme při tom.

Den stáže kdy se díváte, jak lidí cvičí je nudní, lepší je to v stacionáři. Pozitivně působí, když vidíte, jak lidi po mrtvici chodí a vylepšují i jemnou motoriku.

Subjektivní závěr: 
Stáž je pro někoho nudná, jiní si najdou pár zajímavostí. Co bychom si měli ze stáže odnést, je to, že bez fyzioterapie se většina chirurgických a část interních pacientů neobejde.


Materiály k předmětu

Zpět na Přehled studijních předmětů

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*