Revoluce ve zdravotnictví: České doktory nahradí od nového roku internetoví diskutéři

Doktor

České zdravotnictví se dlouhodobě potýká s krizí a jeho úroveň jde rok od roku dolů. Jedná se o dlouhodobě finančně velmi podhodnocený sektor, na jehož plnohodnotný provoz nezbývají peníze. To by se ovšem mělo změnit, jelikož vláda na sklonku svého vládního období chce schválit zákon, podle kterého by do konce roku 2018 nahradili všechny české doktory internetoví diskutéři.

„Lidé na internetu mají jasno. Však se podívejte na jakoukoliv diskusi o nemocích a zdravotnictví. Minimálně polovina lidí v každé větší diskusi zná lék na rakovinu, zatímco ta druhá přesné ví, jak by se mělo hospodařit, aby ve zdravotnictví peníze nejen nechyběly, ale dokonce přebývaly. Propuštění všech doktorů a jejich následné nahrazení internetovými diskutéry povznese české zdravotnictví na doposud nebývalou úroveň, a zároveň nám tento krok ušetří miliardy korun ročně,“ stojí v prohlášení vlády.

Co bude s českými doktory není jasné. Pravděpodobně ale většina z nich odejde pracovat do Německa, což by se stejně nakonec stalo. Jejich nahrazení internetovými diskutéry celý proces pouze urychlí. Zbylí doktoři, kteří do zahraničí neodejdou, budou pravděpodobně pracovat jako konzultanti legendárního českého seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Zdravotnictví nicméně není jediný obor, kde se uvažuje o aktivním angažování internetových diskutéru. Například Fotbalová asociace České republiky již dříve uvažovala, že nového trenéra dlouhodobě tápajícího českého národního týmu vybere v diskusi na některém z fotbalových portálů.

Diskutéři se také velmi osvědčili po střelbě v Uherském Brodě před dvěma roky, kdy dokázali přesně a jasně vyjmenovat všechny důvody, proč policie při zásahu pochybila, a také navrhli desítky postupů, jak by měla policie postupovat, kdyby se podobná událost někdy v budoucnu nedej bože opakovala.

Převzato z AZ247.
About admin 350 Článků
Administrátor LF1.CZ Kontakt: lf1cz@seznam.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*