Popis práce zdravotní sestry, Cleveland Lutheran Hospital 1887

Cleveland Lutheran Hospital 1887

Každá zdravotní sestra má na starost 50 pacientů. Krom toho se na ní vztahují tato nařízení :

  1. Každý den zamést a vytřít podlahu, utřít prach na nábytku a okenních rámech.
  2. Každý den přinést kyblík uhlí a udržovat v nemocničním pokoji stálou teplotu.
  3. Na stav pacientů má velký vliv světlo. Proto je každý den třeba nalít petrolej do lamp, vyčistit svítidla a přistřihnout knoty.
  4. Poznámky sestry mohou významně pomoci lékaři při jeho práci. Sestra musí pečlivě ošetřovat své pracovní náčiní a podle vlastního uvážení přiřezávat hrot pera.
  5. Každá sestra, která má noční službu, pracuje každý den od 7 do 20 hod, s výjimkou soboty, kdy má mezi 12. a 14. hodinou volno.
  6. Diplomovaným sestrám, těšícím se dobré pověsti u primáře, bude každý týden poskytnut jeden volný večer, aby moly jít na dostaveníčko. Chodí li daná sestra pravidelně do kostela, bude mít každý týden dva volné večery.
  7. Sestra si musí z každé výplaty odložit určitou sumu, aby byla zabezpečena ve stáří a nebyla tak ostatním na obtíž.
  8. Skutečnost, že sestra kouří, pije alkoholické nápoje, nechá se stříhat u kadeřníka na krátko nebo chodí často tancovat, povede k tomu, že primář bude mít dobré důvody, aby pochyboval o hodnotě takovéto sestry, o její bezúhonnosti a poctivosti.
  9. Sestra, která již 5 let svědomitě vykonává svoji práci a oddaně slouží pacientům a lékařům, aniž by se dopouštěla chyb, dostane ke svému platu zvláštní příspěvek pět centů denně (v případě, že není nemocnice zadlužená).
About admin 349 Článků
Administrátor LF1.CZ Kontakt: lf1cz@seznam.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*