Kvalifikační dohody – poděkování Mladým lékařům

Kvalifikační dohody

Chci Mladým lékařům, obzvláště panu předsedovi, poděkovat za obětavou práci a spoustu času, který věnoval mému případu, za který jsem si mohla jen a jen sama.

Před sedmi lety jsem totiž podepsala kvalifikační dohodu. A to dost precizně a jednostranně a (pro mne) nevýhodně sepsanou dohodu.
Když jsem v práci podala výpověď, protože jsem si uvědomila, že atestovat ve 45 letech  není můj cil, tak na mne vyrukovali nejen s náhradou stážovného a kurzovného, ale chtěli po mne vrátit i výplatu.

Celkem se jednalo o sumu přesahující 340 000,- Kč.

Díky práci Mladých lékařů je výsledná částka pouhých 75 000,- Kč, tj částka, o kterou já usilovala od počátku (tj. náhrada stáží a kurzů).
Takže děkuji, děkuji, děkuji.

A všem vzkazuji, NEPODEPISUJTE.
Nestojí to za to. Stálo mne to nervy, spoustu nervů, pana předsedu Kočího to stalo hromadu času a práce…

Moje štěstí bylo, že se jednalo o státní příspěvkovou organizaci, spor se dotáhl až ke zřizovateli – na ministerstvo. Díky Mladým lékařům, kteří mne zastupovali, se tím ministerstvo zabývalo ihned a tedy se cele řešení sporu urychlilo.

Pokud máte podobné problémy (nepouští vás na stáže, nutí vás do podpisu nevýhodných smluv apod.), nebojte se na ne obrátit. Vědí, co dělají a určite vám poradí.
A určitě se na ne obraťte dříve, než já, tj. dříve, než podáte výpověď z pracovního poměru a obdržíte požadavek na vyrovnání oné dohody, protože pak se to vše daleko hůř řesí. 😀

PS: před sedmi lety jsem se zde ptala, zda tu dohodu mam podepsat, radili mi nepodepsat. Neposlechla jsem a takto jsem dopadla. 

About admin 349 Článků
Administrátor LF1.CZ Kontakt: lf1cz@seznam.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*