Co se dělo během WikiVíkendu?

Studenti a nadšenci se opět sešli, aby protáhli své zkrácené šlachy na čerstvém vzduchu. V mezidobí mezi zběsilým fyzickým výkonem a ládováním chutné krmě pak diskutovali, jak vylepšit náš společný cenný zdroj informací – WikiSkripta. (video uvnitř článku)
V rámci 9. WikiVíkendu (20.-22.04.2012) se naši redaktoři sešli v Přelouči u Pardubic, nejen aby probrali tíživá témata týkající jak provozu a rozvoje WikiSkript, ale též za účelem utužení přátelského kolektivu. Páteční večer se nesl v duchu společenkých aktivit, od výroby drátěných panenek po spouštění vajec na padáku z 1. patra, jehož účelem bylo pokusit se zachovat co nejvíc strukturální integritu této dnes tak drahé potraviny.

Ti, co přežili mrazivou noc v mírně nevytopeném skautském centru, jenž jsme měli tu čest nazývat svou dočasnou základnou, se mohli po snídani vrhnout na sobotní program, během něhož jsme řešili použití redakčních nástrojů, komunikaci se zbytkem akademické obce a naše vyhlídky do budoucna.

Sobotní odpoledne jsme strávili pochodem do nedalekých Kladrub. Na místních dostihových závodech jsme se poté napojili pivem či kolovou limonádou, abychom nabrali sil na náročnou cestu autobusem zpět. Druhá skupina se mezitím pokouela uspět v pouštění draků v naprostém bezvětří. Večer jsme pak navázali na dopolední cyklus seminářů a diskuzí.

Neděle už byla takovým pohodovým dnem, kdy bylo třeba dořešit poslední témata, navrhnout změny do budoucna a dohodnout se na dalších akcích. Po obědě už zbývalo jen upravit skautské centrum do stavu lepšího, než když jsme do něj vstoupili, a mohli jsme se rozjet domů do Prahy a Plzně (hradecká skupina odjela cíleně již před obědem, aby se vyhla úklidu).

Naše díky patří především naší sekretářce, DiS. Janě Tesařové, která se starala o hladký chod celé akce, tak jejímu muži, který za kuchyňskou linkou vytvářel vyložené divy, aby nasytil všechny hladové krky.

V blízké budoucnosti kromě účasti na Pikniku mediků (2. 5.) plánujeme zorganizovat pro širokou veřenost pěší výlet v rámci rektorského dne (16. 5.). Podrobnosti sdělíme již brzy.

Podívejte se na krátké reportážní video z tohoto víkendu:
video

About admin 349 Článků
Administrátor LF1.CZ Kontakt: lf1cz@seznam.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*