Benefity

Benefity

V době, kdy je všeobecný nedostatek zdravotnického personálu a očekává se, že v dalším roce odejde do důchodu více lékařů, než kolik jich lékařské fakulty zvládnou „vyprodukovat“, řeší jistě mnohá vedení nemocnic otázku: „Jak přilákat a udržet nové lékaře?“.

Po výpovědi kolegy jsem jako mladší a aktivnější lékařka byla ředitelem našeho zařízení požádána, abych vymyslela program, který tento problém vyřeší. Mimo jiné se mám vyjádřit k tomu, co nám tady chybí, co bychom ocenili a hlavně, co nás tu bude držet spokojené, bez myšlenek na výpověď. Včetně benefitů.

Musím říct, že základní spektrum benefitů, které u nás nabízíme, není nijak špatné. Nějaký benefit mi byl hned jasný, ale až po delší době jsem vypotila pár nových a uvědomila si, že to dělám jen proto, aby byl seznam delší a alespoň jeden měl šanci projít. Snažila jsem se, aby byly návrhy realistické a nebyla to spíš zbožná přání, což činilo úkol ještě těžším. Pak mi ale došlo, že nejlepší je srovnat situaci na trhu, co kdo nabízí a hlavně – co opravdu zaměstnanci oceňují a co jim chybí.

U nás je navíc ještě jedno specifikum – za prací se sem člověk musí buď přestěhovat, nebo denně dojíždět. Proto bych Vás chtěla moc poprosit o pomoc, chvilku času a vyplnění následující ankety týkající se benefitů a podmínek, za kterých byste zvažovali dojíždění/přestěhování za prací.
Předem mnohokrát děkuji.

Barbora.

 

About admin 349 Článků
Administrátor LF1.CZ Kontakt: lf1cz@seznam.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*