Studium za časů Kovida

Zajímá vás, jak probíhá výuka předmětů na jednotlivých pracovištích 1LF za časů Kovida (pro ty, co nepochopili vtip návzu příspěvku: „Láska za časů cholery, GGM“).

Podařilo se sesbírat postřehy z jednotlivých stáží. Můžeme si alespoň počíst, kdo je na tom hůř.
Máte-li někdo návrhy a připomínky, pošete je prosím na mejl lf1cz@seznam.cz , uděláme update 🙂

GASTROENTEROLOGIE

VFN: přednášky distančně od 10:30-12:00, „praktická“ výuka každý den jednu hodinu od 8-9, ale bohužel nesmíme vidět žádné endoskopie ani pacienty, takže se v lepším případě jedná o teoretické povídání si s asistentem, doktoři sami nevědí, co s námi dělat / ÚVN: všechno v pořádku, skvělá stáž, pouští nás i na pacienty , ve VFN by to teda asi stačilo celé distančně, když je to takhle ne?

ENDOKRINOLOGIE

Dvojkruh je rozdělen do 3 skupin, každý skupina stážuje jen 1 týden, stáž probíhá od 8 do cca 11 formou seminářů, pacienti žádní. Jinak jsou nahrané přednášky online, které si lze kdykoliv pustit. Dle mého by celá stáž mohla probíhat distančně.

HEMATOLOGIE

Víceméně jsou vstřícní, absence úplně neřeší, ale úplně celé by to šlo distančně, jelikož asi žádného pacienta tady medik neuvidí (ale to je pochopitelné, když tu mají onko paciety) ALE ve výsledku bych neřekl, že je s touhle stáží problém, jen by to šlo udělat snáz pro všechny.

PSYCHIATRIE

přednášky jsou na pc kolikrát v jiných časech nez napsali v mailu, různé nové přihlašovaní do teams přes osobní mail, místo školního, nebo přes odkazy v mailu- zbytečné komplikace, covid a karantenu řeši pres mail- udelat nejakou kazuistiku místo prezenční výuky (předběžně- jeste přesně detailněji nevěděli jak to řešit, ale pár absencí kvůli karanténě omluví); den předem nevíme, kde ani v kolik máme být, a zda bude další den distanční či prezenční výuka; 6. 10. přišel mail informující o průběhu výuky

NEUROLOGIE

Přednášky ráno distančně, poté v 10:00 prezenční výuka. Nebylo úplně upřesněno, jak by se nahrázela delší COVID absence

KV MEDICÍNA

Bez problému, rozumný a vstřícný přístup, uvítali bychom mluvené přednášky, ale již byly přislíbeny. Na kardiochirurgii nemají mco informací o výuce, neví, kdy se má přesně začínat apod. Také by bylo možná dobré, aby nám dali pořadí přednášek, na které se máme podívat, abychom na dané oddělení přišli trochu připravení, takhle si každý studuje, jaké téma chce a nikdo neví, co se třeba bude probírat druhý den. Jinak se nám stáž líbí, každý se snaží děat maximum. Super je rozdělení do malých skupin a rotace na pracovištích.

STOMATOLOGIE

druhý týden semestru už máme stáž pouze na ambulanci, na stomatochirurgii nám ji zrušili pro nedostatek pacientů. Rozpis jsme dostali až v neděli asi v 18:00, do té doby nám nikdo nic nenapsal. Skupinky jsou po čtyřech lidech.

LÉKAŘSKÁ PSYCHOLOGIE A PSYCHOTERAPIE

Pouze samostudium, na webových stránkách jsou zveřejněné základní informace k průběhu, tématům a pár odkazů, které jsou celkem k ničemu.

Jedná se pouze o klasifikovaný zápočet, celý kruh ho plní najednou, termín byl vypsaný snad týden dopředu. Ale dají tam tolik míst, aby se vešel celý kruh.

Rozdělili nás na dvě poloviny, aby nebylo v jedné učebně moc lidí, a zadali nám všem písemně (na 30 min) vypsat otázky: z psychologie “sdělování závažné informace”, z psychoterapie “obecné účinné faktory psychoterapie”. Odevzdali jsme texty a za půl hodiny se vrátili pro výsledky.

Pro splnění zápočtu stačilo úplně bohatě projít vypracované otázky (29 stran) a nejasnosti si dohledat na netu (zejména wikisofia, anglická wikipedie).

OČNÍ

Snažili se, abychom tam chodili, ale dost dobře to nešlo, takže spíš distančně. Na MS Teams jsou nahrané namluvené prezentace všech seminářů (doporučují je předem stáhnout, než si je pustíte, a hodit si tam přechod až po odkliknutí myši, protože jinak je to prý příšerné a nesedí to – plus za mě upozornění, že to stahování prezentací přeci jen chvilku trvá a ta chvilka může úplně v klidu být i hodinka, tak si to před obědem dejte stáhnout a chvilku to nechte).

NUKLEÁRNÍ MEDICÍNA

1. den stáž prezenčně (pondělí, úterý, nebo středa, rozdělení do skupin)
Přednášky online
Možná konzultace v teams
Vyplnit test 180 otázek, všichni stejný, ale proházené otázky – podmínky k zápočtu.

ORTOPEDIE

Semináře formou přednášek nahraných v MS teams, prezenčně výuka ve 2 skupinách (max 10 lidí) střídající se obden. Výměny v rámci skupin lze domluvit. Během stáže rozdělení na ortopedické a traumatologické ambulance a sály (většinou ve dvojicích/trojicích), jeden den vyhrazený pro spondylochirurgii.

PLICNÍ

Praktická část prezenčně, přednášky jsou k dispozici v podobě pdf v MS Teams
Praktická část – Út, Čt, Pá – Thomayerova nemocnice, budova B5, 9:40 – 12:00 cca
Rozdělení kruhu do 2 nebo 3 skupin, u pacienta jsme byli většinou ve 2
Super, pohodová stáž, milí a ochotní doktoři a hodný sestřičky. Podle mě to měli hezky vymyšlené a naplánované, mohli jsme si i něco prakticky vyzkoušet a fakt se snažili nám něco předat.

PRIMÁRNÍ PÉČE

Prezenční forma (pokud je vás více jak 14, tak se domluvíte, kdo nepřijde), ve čtvrtek jdete k praktickému lékaři ve skupině 1-3 lidi a to je celkem zajímavý.

SOUDNÍ LÉKAŘSTVÍ

Online, na MS Teams, každý den 8-12, každý den jiný přednášející několik přednášek.

Prezence se pravděpodobně neřeší – Doporučuji, abyste se rozdělily a každý den někdo občas zareagoval na dotazy vyučujícího, většinou jestli vidíme prezentaci nebo nemáme doplňující otázky :D.

Snažili jsme se alespoň omezeně domluvit fyzicky v malých skupinkách, ale bohužel to vedení zastavilo, takže to zatím možné nebylo.
Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*