Revmatologie

Revmatologie
Oficiální info:
Revmatologie začíná každý den v 8:00 na revmatologickém ústavu na Albertově. Přednášky jsou v budově za lékárnou. Na stáže se rozdělíte sami a dokonce si sami vyberete doktora, s kterým budete celý týden stážovat. Docházka je asi stoprocentní, ale určitě se dá dohodnout na jednom dni. Prezence je (ne)kontrolovaná podpisy na papíry, které vám každý den pošlou na první přednášce. Nikdy nás nepočítali a ani se na ten papír nedívali… Stáže jsou každý den na klinice naproti. V šatně si můžete nechat pláště, přezuvky nemusíte nosit. Zápočet dostanete za docházku. Indexy donesete ve čtvrtek na sekretariát a v pátek je po stáži dostanete podepsané.  Ukončení revmatologie probíhá společným zodpovězením testových otázek.

Realita:
Témata přednášek se naštěstí neopakují, takže se nestihnete nudit hned v den dva. Bavilo mne to víc než kardio, nebo endokrino. Zjistíte, že revmatologie se netýká jen starých lidí a že autoimunitní nemoci jsou svinstvo. Jednou nás sebrali k pacientům, kteří právě dostávali biologickou léčbu a ti nám říkali, jak jim to změnilo život a jak moc jim to pomohlo. Tak spokojené pacienty jsem zatím neviděla. Člověk se potěší, že to má smysl.Pokud si budete moct vybrat doktora, radím paní doktorku Šedovou. Bola velice ochotná, milá a každý den se nám snažila ukázat něco jiného. Po 7 týdnech na interně jsme konečně nedělali jen anamnézy. Fanoušky doktora House potěší, že na klinice uvidíte minimálně jednu pacientku s lupusem.

Subjektivní závěr:
Organizace stáže, zájem ze strany doktorů, zbytečné neopakování témat na přednáškách, zajímaví pacienti. Velmi dobrá stáž.
Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*