Nefrologie

Nefrologie

Oficiální info: 
V 8:00 ráno se rozdělíte na skupinky, v kterých stážujete a dozvíte se, jak to funguje. Absence jedna, anatomák se uznává. Chyba je zeptat se, jestli můžete mít tu jednu neomluvenou absenci, pokud máte jednu omluvenou absenci z anatomáku. Lépe řečeno, je chyba se zeptat na jakoukoli netradiční absenci. Nechte to plavat. Nakonec se štěstím zápočet nedostanete od oficiálního vedení výuky, ale od mnohem přístupnějších doktorů. Pokud ne, musíte si absenci nahradit podle dne, který vám chybí s příští skupinou, nebo si napíšete test o zkouškovém. Nezkoušejte se ptát a vysvětlovat. Není to jej problém.

Realita:
Hmmm tak už detailně vím, jak funguje dialýza. Na stážích si klasicky projdete oddělením, JIPkou a aha, další dialýza! Už to začíná být okoukané. Příjemná změna nastává v den, kdy se jede do IKEMu. Z ničeho nic se ze socialistické nemocnice spřed třiceti let dostanete do moderní, dobře vypadající nemocnice. Přijímají tam doktorky dle vzhledu? Proč se všechny hezké doktorky chovají jako by mluvili se sobě rovnými? Tady se nikdo nerozčiluje, nikdo nekroutí očima, když povíme hloupost a nikdo nás nedusí. A pak zpátky do reality. Proč nám znovu ukazují dialýzu? Nemůžeme za transplantovanými pacienty, kde to vypadá jak v americkým seriálu?  Tak aspoň půjdeme na Strahov, aby nám ukázali dialýzu na jiném pracovišti.

Subjektivní závěr:
Příliš mnoho dialýzy. Stačilo by dvakrát, ideálně jednou. Na karláku má člověk pocit, že se vrátil v čase. Někdy jsou stáže nepříjemné a myslíte si, že jste idiot. Pokud si to myslí všichni, chyba asi nebude ve vás, ale v jedné osobě. Na IKEMu je to jako kdybyste se přemístili do alternativní reality amerického seriálu. Na konci jsem byla ráda, že je konec. 
Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*