Endokrinologie

Endokrinologie

Oficiální info:
Stáž začíná v 8:00 v přednáškové místnosti III. interní kliniky. Druhý a třetí týden jsou přednášky v Charvátově sálu. Končí se cca v 9:30 a v 10:00 začíná stáž. Na každém oddělení se stážuje dvakrát. Skupinky na stáže si vytvoříte sami. Prezenční papír nosíte sebou. Každý den dostanete jeden podpis za přednášku a jeden za stáž. Povolený je jeden den absence, dva podpisy. Dva dny jsou povoleny po omluvě.  Problémy s lektory nedělali. Plášť a stetoskop si můžete nechat v skřínce na chodbě. Klíč dostanete proti ISICu na vrátnici. Přezuvky potřebujete pouze na stáž na metabolické jednotce. Na endokrinologii se píše vstupní i výstupní test. Vstupní test píšete doma na moodlu spolu s googlem, knihou, spolubydlící. Výstupní test píšete v Charvátově sálu při kruhovým stolku spolu s dalšími třemi či čtyřmi spolužáky.

Realita:
Fakt potřebujeme dvě přednášky z obezitologie, čtyři přednášky o diabetu a přednášku o kouření? Tohle není jenom řečnická otázka. Jsem přesvědčena, že existuje jen jedna správná odpověď. Prezenci dostanete na konci přednášky. Někdy jsme končilo v 9:30, jindy v 10:00.

Stáže jsou zajímavé. Dokonce se pravidelně stalo, že nás nějaký doktor čekal. Většinou to byli starší zkušenější doktoři. Tvářili se, že o nás mají zájem. Rozdělili jsme se do menších skupinek (jenom po 4 lidech) a dostali jsme jednoho pacienta. Pak to vypadalo klasicky interně, sáhodlouhá anamnéza s cíleným vyšetřením podle obtíží a pak jsme pacienty rozebírali s doktorem.  Malá rada pro ty, kteří mívají super nápady: Není vhodné, když se tři hubení medici naráz postaví na váhu pro pacienty, protože je ta váha dost velká na to, aby se tam spolu vecpali. Pacienti s metabolickými problémy se totiž zvyknou pohybovat po chodbě a pak to vypadá blbě.  Pozitivum: většina morbidně obézních pacientů je ochotná bavit se, proč jsou morbidně obézní a někteří dokonce vědí, že to není kvůli štítné žláze.

Kolektivní zápočtový test je jenom formalitou.

Subjektivní závěr:
Přednášky jsou docela nudné, ale stáže jsou zajímavé. Pacienti mají kromě zdravotních problémů častokrát aj psychické problémy. Normální člověk se ke 200 kilogramům neprožere.
Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*