Infekční lékařství

Infekční lékařství

Stáž z infekce je jedna z nejlépe připravených stáží ve čtvrtém ročníku.
Výuka probíhá podle rozpisu na stránkách kliniky střídavě v ÚVN a na Bulovce. Témata jednotlivých seminářů jsou zajímavý, zkoušející to umí krásně podat a něco si ze stáže určitě odnesete (navíc, na rozdíl třeba od venerologie, kde přednáška probíhá v jakési šatně, moderně zařízené výukové centrum ÚVN vám zase jednou dodá pocit, že vás někdo má rád Usmívající se ). Součástí je i stáž u pacientů, vaším úkolem bude ve skupince udělat anamnézu, pacienta vyšetřit a navrhnout léčbu – to vše odprezentovat poslední den stáže před udělením zápočtu. Docházka se dělá už klasickou razítkovou metodou – celé tři týdny nosíte kartičku a za každý den vám někdo dá razítko. Sem tam se to dá i háknout a razítko sehnat od báječných a chápavých mladých lékařů, ale zas tolik na to nespoléhejte.

ZKOUŠKA
Za nás jsme si mohli sami vybrat, jestli chceme na zkoušku k doc. Rozsypalovi na Bulovku nebo k prof. Holubovi do ÚVN a všichni jsme šli na Bulovku. Teď se hází mincí, která přiřadí celému kruhu místo zkoušky. Ty štastnější čeká úplně prímová zkouška na Bulovce (pan docent Rozsypal i pan profesor Chalupa jsou fantastický a určitě z nich nemusíte mít křeče!) a zbytku přejeme pevné nervy!

Učte se ze zápisků z přednášek, z vypracovaných otázek a z nové učebnice, která se mně osobně moc líbí a nechávám si jí v knihovně už napořád, protože je psaná tak moc dobře, že se hodí.

PS: pana profesora Holuba potěší, když si předem přečtete materiály k jeho přednášce, jinak se tato hodina může snadno změnit v jednu z těch horších, jaké jste do té doby zažili.


Materiály k předmětu

Infekční lékařství Testy z infekce - dodatky
Infekční lékařství Vypracované otázky ke zkoušce z Infekčního lékařství
Infekční lékařství Testové otázky ke zkoušce
Infekční lékařství Obecná etiologie a infekce - z různých zdrojů
Infekční lékařství Vypracované otázky z infekce - Jiří Beneš!
Infekční lékařství Vzorový chorobopis na infekci, u zk prošel bez připomínek
Infekční lékařství Vypracované otázky z infekčního lékařství I.
Infekční lékařství Vypracované otázky z infekčního lékařství II.
Infekční lékařství Vypracované otázky Infekční lékařství 2013/2014
Infekční lékařství Zkouškové otázky vs stránky v knížce, infekční lékařství od r. 2018

Rozcestník studijních předmětů
Rozárka
About Rozárka 11 Článků
Medička 1.LF, věčný romantik milující Clauda Moneta, Antonína Dvořáka, Hercula Poirota, lidi, co si na nic nehrají a vodní meloun.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*