Farmakologie 2

Farmakologie

Systém seminářů se nijak neliší od toho, co znáte z loňského roku. Dvě absence (závisí na vyučujícím samozřejmě) a tři testy. Zápočet.

Zkouška patří spolu s hygienou mezi rozsahem největší zkoušky tohoto roku a navíc si budete potřebovat i něco málo odnést do praxe (nevěšte hlavu, v páťáku si horko těžko vzpomenete na aspoň nějaký antibiotikum… Mrkající ). Jen od teď budete už pořád slýchat: „Jak to, že to nevíte? Vždyť farmačku jste už měli!“

U ZKOUŠKY z farmakologie si taháte jeden (z asi padesáti) tripletů. Zároveň taháte lék nebo účinnou látku a chce se po vás napsat recept (obsahuje i některá magistraliter, proto se na to před zkouškou taky mrkněte). Všichni zkoušející jsou až neuvěřitelně hodní! Tak toho využijte a v klidu a bez stresu se připravte. Já jsem zkoušku z farmačky dělala s mononukleózou a 38°C horečkou, zvorala jsem i recept a nakonec dobrý 🙂

Z čeho se učit? Základem je stará dobrá Lincová. Obrovská bichle, kde některé informace jsou už (prý) poměrně staré, ale kromě výčtu účinných látek obsahuje i stručný nástin patofyziologie daných onemocnění s vysvělením účinku dané látky, což je super!

V mnohem čtivějším formátu (a podle dr. K. naprosto dostačující ke zkoušce) je VotavovaFarmakologie. A já (protože čtu vždycky to, co se líbí mně – většinou to, co napsali na úplně jiné fakultě) miluju hradeckou Martínkovou, podle mě je moc hezky členěná (navíc barevná), psaná jasně, srozumitelně. Za sebe doporučuju všechny knížky prolistovat a vybrat si tu, která vám nejvíc padne a bude se vám z ní nejlíp učit. A v záloze jsou i vypracované otázky. Navíc na stránce lf1.cz najdete i skvěle sepsaný antibiotika právě podle starých skript od Martínkové, takže ATB doporučuju z toho.
[bartag]?
Rozárka
About Rozárka 11 Článků
Medička 1.LF, věčný romantik milující Clauda Moneta, Antonína Dvořáka, Hercula Poirota, lidi, co si na nic nehrají a vodní meloun.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*