Chirurgie klinika

Chirurgie

Jedná se o pětitýdenní kolečko po pěti chirurgických pracovištích – chirurgie VFN, kardiochirurgie VFN, plastika na Bulovce, chirurgie v Thomayerově nemocnici a poliklinika na Karláku. První den se sejdete v posluchárně chirurgické kliniky VFN, rozdělíte se do pěti skupin a pokračujete na “své” stanoviště. Po celou dobu stáží sbíráte razítka za docházku a získat musíte všechny. Nahradit však můžete kdykoliv a kdekoliv (navíc i odpoledne na úrazové ambulanci), což s trochou organizačního talentu (a bonboniér pro pani sekretářky) úplně v pohodě “zmenežujete”!

Poslední den stáže se píše v počítačové místnosti u knihovny zápočtový test. Pan doktor Tesař, vedoucí stáže, vám první den určitě řekne co a jak 🙂

Výuka se na jednotlivých pracovištích trochu liší…

  • I.chirurgická klinika VFN – podle rozpisu na nástěnce je každý den přiřazen jeden student k jednomu lékaři. U něj se v sedm hodin ráno hlásíte, uděláte s ním vizitu a pak pokračujete na hlášení nebo jdete na sál. Dostanete první razítko. Od půl desáté (tohle si radši ověřte v rozvrhu) do dvanácti probíhá v knihovně seminář, kde dostanete druhé razítko. Pokud máte aspoň jednu buňku chirurgickou, bude vás to bavit.
  • Kardiochirurgie VFN – každý den jsou od osmi hodin cca do deseti přednášky, dostanete podpis, a jdete na sál nebo na ambulanci, podle toho, jak se rozdělíte.
  • Poliklinika VFN u pana doktora Bačůvčíka – zajděte tam a uvidíte 🙂
  • Chirurgická klinika TN – každý den od osmi ráno přednáška a po ní vás většinou pustí domů (avšak aktivitě ani zde meze nekladou). Jeden den si přinesete prasečí nohu a budete trénovat šití.
  • Plastika Bulovka – od osmi hodin ráno přednášky, razítko, pak sály nebo ambulance. Dva dny jsou navíc věnované šití, takže pokud jste nikdy nedrželi jehelec v ruce a nešili do polštářků, určite tyhle semináře nevynechte. Tady si nenechte ujít stáž s panem doktorem T. …. je to nezapomenutelný! Uvidíte lékaře, který dělá plastiku jen z vroucí a upřímné lásky k plastice. A hlavně nemluvte a nepijte, protože pan doktor by zrovna mohl pracovat, úplně jinak ohodnocen, na své klinice, místo přednášení medikům, který to nezajímá. A do docházky si k jeho jménu hlavně napište titul! On vám řekne proč 🙂

Summa summárum… jak jsem psala výše, pokud máte nějakou buňku chirurgickou, bude vás těhle pět týdnů bavit. Navíc je to skvělá příležitost k dodělání zkoušek nebo třeba dovolený 🙂 Užijte si to, s chírou se znovu uvidíte až v šesťáku (což už nebude vůbec taková pohoda).


Materiály k předmětu

Chirurgie Otázky Lorda Zemana
Chirurgie Státnicové otázky seřazené podle podoborů
Chirurgie Princípy drenáže v chirurgii (SK)
Chirurgie Seznam otázek ke státnici z chirurgie - pentaplety
Chirurgie Vypracované otázky z dětské chirurgie - Jirka Beneš
Chirurgie Vypracované otázky z cévní chirurgie - Jirka Beneš
Chirurgie Vypracované otázky z chirurgie GIT - Jirka Beneš
Chirurgie Vypracované otázky z hepato-biliar chirurgie - Jirka Beneš
Chirurgie Vypracované otázky z hrudní chirurgie - Jirka Beneš
Chirurgie Vypracované otázky z kardiochirurgie - Jirka Beneš
Chirurgie Vypracované otázky z chirurgie NPB - Jirka Beneš
Chirurgie Vypracované otázky z chirurgie - obecka - Jirka Beneš
Chirurgie Vypracované otázky z chirurgie - prs, endokrino, ostatní - Jirka Beneš
Chirurgie Kompletně vypracované pentaplety ke státnici z chirurgie, upraveno dle Jirky Beneše
Chirurgie Nářadí a nástroje užívané v Chirurgii
Chirurgie Seznam otázek ke státnici z chirurgie od r. 2017
Chirurgie Seznam otázek ke státnici z chirurgie podle témat od r. 2017
Chirurgie Lordoviny vol II r. 2017

Rozcestník studijních předmětů
Rozárka
About Rozárka 11 Článků

Medička 1.LF, věčný romantik milující Clauda Moneta, Antonína Dvořáka, Hercula Poirota, lidi, co si na nic nehrají a vodní meloun.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*