BIOETIKA 2 – 4. ročník

Bioetika

Velice výživný týdenní kurz bioetiky navazuje (prý) na přednášky v zimním semestru třetího ročníku. Co vás tedy čeká?

První den se koná přednáška na Gynekologicko-porodnické klinice na Apolináři s paní doktorkou Zlatohlávkovou. Je to moc zajímavě pojatá diskuze o etice počátku života spojená s úvodem do neonatologie. Tenhle seminář vám určitě něco dá.

Úterý a čtvrtek dopoledne patří v rozvrhu přednášek selfexhibici pana docenta Payna. Tři a půl hodiny přednášky… asi o všem a zároveň o ničem. Já se po deseti minutách ztratila v překladu a doteď netuším, o čem to bylo. Něco s pračkou a jogurty v obchodě. Ale pište si to, pan docent to zkouší. Na zbylou půl hodinu se přesunete jeden den na Psychiatrickou kliniku a další den na KARIM. Tady konečně začne být stáž aspoň trochu zajímavá.

Ve středu se podíváte s panem docentem Venturou na Jedličkův ústav. Popovídáte si s lidmi s tělesným postižením. Ti bývají velmi vstřícní, rádi vám poví o sobě, o svém životě i o reakcích svého okolí a dozvíte se, čeho se v komunikaci s nimi vyvarovat. Celkově moc zajímavá a přínosná stáž.

Poslední den navštívíte hospic v Bohnicích. Je samozřejmě zajímavý vidět, jak to vypadá, když už léčba nemá kam jít dál, ale zároveň je to takový celý smutný. Výhodou je, že poslední den se přítomnost potvrzuje jen podpisem.

KLASIFIKOVANÝ ZÁPOČET je dělaný formou ústní zkoušky, kdy taháte jednu otázku.

Zkouší doc. Payne a doc. Ventura. Na zkoušku se přihlašujete k jednotlivým zkoušejícím přes SIS – a klikejte rychle, o pana docenta Venturu bývá rvačka. Co očekávat? Většinou se všichni učí z vypracovaných otázek, a i tak z toho nikdo nic neumí. Existuje na to i knížka (najdete v doporučené literatuře) a máte-li na to žaludek, nervy a volný týden, směle do toho 🙂 Otázky jsou průřez vším možným, nějak se tím prokousejte, ve svém základu (oproštěná od výcucu pro účely naší zkoušky) jsou filozofie a etika velmi zajímavý obory a navíc některý věci patří k všeobecnému přehledu. A s panem docentem Paynem se hlavně nehádejte!

Technická poznámka: ve vypracovaných otázkách je tak všelijak vypracovaná otázka Etické principy. Tady využijte zápisků z pondělního semináře a pohovořte o Etice čtyř principů (autory jsou Beauchamp a Childress) a jste doma.
Rozárka
About Rozárka 11 Článků

Medička 1.LF, věčný romantik milující Clauda Moneta, Antonína Dvořáka, Hercula Poirota, lidi, co si na nic nehrají a vodní meloun.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*